europravda.net

1-01-1970, 02:00Людмила Уліцька: Хто може виключити масовий вибух у Росії?

Людмила Уліцька: Хто може виключити масовий вибух у Росії?

Письменниця Людмила Уліцька розповіла в інтерв'ю Deutsche Welle про складні відносини суспільства і влади в Росії, про те, чому суспільство не хоче свободи, а влада заохочує «ідіотів із замороченими мізками».

Людмила Уліцька: Хто може виключити масовий вибух у Росії?

DW: Яким, на Вашу думку, є стан сучасної російської інтелігенції?

Людмила Уліцька: Того, що ми раніше називали інтелігенцією, сьогодні не існує. Освічені люди діляться на зовсім різні соціальні групи. Частина із них виїздить з країни, частина намагається пристосуватися. Але загальний пригнічений настрій так само стосується і освіченої, і менш освіченої груп. Я думаю, що відоме сакральне співвідношення 86 до 14, тобто число тих, хто підтримує владу, і тих, хто її не підтримує, не зовсім відповідає дійсності. У колі людей, з якими я спілкуюся, такого співвідношення зовсім не спостерігаю. Мені здається, що ці сакральні числа - певна міфологія, яка має заклинальний характер.

З Ваших слів, влада – як погода, треба трішки пристосовуватися, щоб вона тебе не ламала. Як Вам це вдається зараз?

Не вдається це тим, хто хоче щось від влади отримати. А мені ніколи не хотілося нічого від влади отримати. У мене з владою стосунки віддалені, і тому я людина зовсім незалежна. Мені це поки що вдається, але що буде завтра - я не знаю. Я буду намагатися втриматися в Росії, тому що основний центр моїх інтересів - Росія. Я частину часу проводжу за кордоном, а частину в Росії, от зараз я в Італії, а на початку червня повернуся, тому що в мене театральна прем’єра, тому що є справи. Тримає мене моя країна, і нічого з цим не поробиш.

Передает ««Deutsche Welle»
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментариев: 0

Добавить комментарий

Информация

Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 20 дней со дня публикации.